Tipy na knihy, které vám mohou pomoci v oblasti marketingu

29. 11. 2022 0 Comments

Formy vzdělávání mohou být různé. Pro oblast marketingu existují online kurzy, kurzy, které budete fyzicky navštěvovat, vysokoškolské studium, spousta internetových článků, naučných videí, časopisů anebo právě knih. Na ty se v tomto článku zaměříme. Knihy se mohou zdát v dnešní době jako staromódní způsob, když se chcete dozvědět něco nového, ale často je to pro nás nejspolehlivější zdroj informací. Proto se pojďme podívat na tipy na knihy z oblasti marketingu, které vám mohou dopomoci ke zkvalitnění vaší práce.

online marketing

Online marketing: Od webových stránek k sociálním sítím – Jitka Burešová

Kniha od nakladatelství Grada, která se zabývá pestrou škálou tématů z oblasti marketingu. Je vhodná i pro začínající z této oblasti, tak pro pokročilé. Dozvíte se zde více o tématech jako je SEO, webové stránky, podrobné informace o e-shopech nebo jak fungují webové srovnávače. Vysvětluje také principy fungování online marketingu na různých sociálních sítích, od Facebooku, přes YouTube až po Instagram.

Základy marketingu – Miroslav Karlíček

Za touto knihou stojí skupiny odborníků z oblasti marketingu společně s Miroslavem Karlíčkem, který je vedoucím katedry na Fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Pojednává o marketingu již od úplných základů a podrobně vysvětluje všechny základní pojmy, strategie a metody, které se v této oblasti mohou uplatnit. Obsahuje také spoustu praktických příkladů, které pomůžou čtenáři k lepšímu pochopení teorie.

grafy

Základy SEO: jasně a stručně – Michal Binka a Daniel Jaroš

Jelikož se SEO dost podstatnou částí online marketingu a je prospěšný pro všechny, kteří se zabývají webovými stránkami a vyhledáváním na internetu, uvádíme zde i tuto publikaci. Dozvíte se v ní základy teorie z oblasti SEO ale především praktické příklady, aby mohli uživatelé teoretické informace i hned začít uplatňovat v praxi. Jedná se o jednu z nejpodrobněji zpracovaných publikací, které jsou v současné době na trhu.

Pokud si nevíte rady s oblastí SEO ani po přečtení potřebné literatury, můžete využít služby SEO Brno nebo SEO Praha.