Stěhovat se můžete i minimalisticky

28. 11. 2022 0 Comments

Pamatujete se na film „Kulový blesk“? Mistr Bílek si tam posteskl, co se v průběhu života nasbírá věcí, a působivý efekt tohoto okamžiku ještě zvýraznila kamera, která záměrně zabírala jeho nerozhodnost při posuzování, zda se zbavit kýčovitého porcelánového sousoší, anebo jej ponechat.

kartonové krabice

Tvůrci tohoto legendárního snímku chtěli dát lidem jasně najevo, že život není o sběru předmětů, ale o jejich užívání. Nemá žádný praktický význam něco vlastnit, jestliže tu věc máte doma pouze odloženou ve skříni či v prádelníku a v průběhu roku si na ni ani nevzpomenete. Jistou výjimkou jsou dekorativní předměty, například závěsy či obrazy, k nimž máte svůj osobitý vztah, ale s tím ostatním byste měli mít jasno.

krabice na stěhování

Stěhování je jednou z báječných příležitostí uskutečnit probírku všech vašich věcí a definitivně se rozhodnout, zda si je ponecháte i v novém bytě. Nesnažte se být sentimentální a uvědomte si, že to, co opravdu nepotřebujete, vám zabírá zbytečné místo, a že by to případně mohlo posloužit někomu jinému

Někteří lidé tvrdí, že jestliže nevyužiji věc po dobu jednoho roku, pak bych se jí měl zbavit. Zároveň tu platí nepsané pravidlo, že čím více předmětů vlastním, tím více zabírají prostoru a ubírají v bytě energii. Ve vzdušnějším prostředí se budete cítit lépe, méně svázaní a stísnění a budete mít i více času na sebe samé, na zábavu, na své koníčky a zájmy a mimo jiné i na pohyb v přírodě. Nežli se doma zabarikádovat, je mnohem zdravější být volnější, mít více osobní svobody a dopřát si více přirozeného pohybu.

Stěhujte se minimalisticky Odnes to, je to výhodnější i z toho důvodu, že budete mít méně krabic s věcmi a spotřebujete méně sil při jejich vybalování. A pamatujte, čím méně haraburdí ve skříních a čím více přátel, s nimiž si máte co říci, tím spokojenější a šťastnější život budete žít.