Přestěhovat celý byt není jen tak. V průběhu této namáhavé pracovní činnosti může nastat celá řada nepříjemných situací, s nimiž si amatér nedokáže poradit, a výrazně mu zkomplikují život. Můžeme si tu uvést několik příkladů ze života, které se skutečně přihodily:
Šatní skříň – bylo zapotřebí přestěhovat starožitnou šatní skříň z půdních prostor do nového bytu. Problém byl v tom, že skříň měla takové rozměry, že sotva prošla futrem dveří, a celé to komplikoval fakt, že dveře byly umístěny na spodní hraně schodiště. Bylo nutné ji přesně napolohovat, a to vyžadovalo značné fyzické úsilí. Pro amatéry opravdový oříšek a ti to také pak odnesli odřeným loktem, pohmožděnou nohou, bolestmi zad a žaludeční nevolností.
Stavební materiál – nestává se to často, ale někdy je třeba přestěhovat i stavební materiál, například rohovou vanu, keramickou záchodovou mísu anebo sádrokartonové desky. Ty mohou působit amatérům značné potíže vzhledem k tomu, že jsou náchylné na prasknutí, a musí se přenášet velmi opatrně. Přitom jsou poměrně těžké a není snadné se s nimi vytáčet po úzkém schodišti a v úzkých dveřních futrech. Někdy se vyplatí přestěhovat je do vyšších pater domu, např. tam, kde je točité schodiště, kladkostrojem přes balkon nebo otevřené dvoukřídlé okno. S tím vším si stěhováci při stěhování v Děčíně dovedou poradit.
Velké akvárium – přemístit akvárium do nového bytu je snadné, jestliže má objem kolem 60 litrů. Takovou nádrž popadne do rukou jeden člověk, a pokud nezakopne, určitě to dobře dopadne. Jenže co taková tří set litrová nebo dokonce osmi set litrová akvária, co zaberou polovinu stěny v obýváku? Jejich hmotnost je několik stovek kilogramů a pochopitelně jde o velmi křehké a také značně drahé výrobky. Stačí chvilka nepozornosti a akvárium za desítky tisíc korun pak můžete vyhodit. Pro tyto situace jsou naštěstí stěhovací firmy pojištěné.