Sezóna zimních dovolených klepe na dveře

16. 10. 2022 0 Comments

Darujte pobyt na horách pro celou rodinu pod stromeček a uvidíte, že se to setká s velkým úspěchem. Nemusíte tak už nic dalšího vymýšlet a poslouchat od manželky, že byste měl něco konečně vymyslet a zaplatit vy. Budete to mít v suchu a Vánoce si tak užijete v klidu a míru.

Jet na hory může být pro mnohé z nás sen, zejména pro děti. Sněhu v nížinách bohužel už moc nenapadá, takže si děti nemohou do sytosti užít ty pravé zimní radovánky, a navíc, kde se v takovém případě mají učit na lyžích nebo na snowboardech? Je těžké najít kopec v okolí, ale ještě těžší je, aby na něj vůbec někdy napadl sníh. Ale na horách může napadnout jenom poprašek, hlavně, aby mrzlo, a mohli si horské areály trochu pomoci technickým sněhem a mohli tak nabídnout zimní vyžití pro všechny nadšence.

sjezd

Pokud se vaše děti začínají teprve učit na lyžích, doporučujeme vám s velkou radostí ski Čenkovice, které se nachází v Orlických horách, kde můžete sjíždět celkem čtyři sjezdové tratě na Bukové hoře. Je zde také samozřejmě dětská školička s menším vlekem, kde se děti parádně mohou naučit a vy si v klidu můžete užít svoje lyžování. Nahoru využijete kvalitní lanovku, která připomíná alpská střediska, má vyhřívané sedačky a ochranné sklo, takže o vás bude také kvalitně postaráno. Pro příznivce jízdy na prkně je tady připraven snowpark a pokud to sníh dovolí, staví se z něj různé překážky, takže ti si taky přijdou na své.

trate

Ještě do konce tohoto pracovního týdne můžete nakoupit skipasy ještě za loňské ceny, takže dokonce ušetříte! Pak už jenom zbývá zajistit ubytování a můžete se všichni těšit na zimní dovolenou v Orlických horách, které vás naprosto okouzlí. I běžkaři si zde přijdou na své nebo to můžete konečně také poprvé vyzkoušet i vy, kteří jste na tom třeba ještě neměli příležitost stát. Mírné hřebenové cesty v okolí Bukové hory jsou tím ideálním místem.