Schody

18. 9. 2022 0 Comments

https://www.kosmas.cz/knihy/192821/nekonecna-laska/ 8pt“>Schody si každý představí většinou ty stejné, a to takové, jaké jsme všichni kreslili jako malí. Tyto schody ale rozhodně nejsou jediné, jaké mohou být. Variací schodů může být nespočet a je jen na vás, jaké schody chcete. Můžete si vymyslet úplně cokoliv, jednak mohou být schody zděné či nikoliv, od toho se všechno odvíjí dále, protože je velmi důležité, jak schody chcete do domu umístit. Většinou se schody dělají hned, co se postaví první patro, aby mohli zedníci chodit do druhého patra stavět po schodech, protože po žebříku je to velmi náročné. Některé firmy, pokud nechcete schody hned, dělají takové výtahy, které jim pomáhají nosit cihly do druhého patra, takže si schody můžete udělat až později.

kované zábradlí

Je to ale práce, a tedy i čas navíc, takže nezapomeňte na to, že toto všechno musíte zaplatit. Pokud si dům stavíte sami, asi pro vás bude lepší si schody nechat udělat hned po prvním patře, aby se mohlo chodit pohodlně do druhého. Je to mnohem praktičtější a opravdu se nikomu nebude chtít tahat cihly po žebříku nahoru, to je logické. Je to nekonečná práce. V tomto případě se schody většinou dělají takové, které se nepoškodí, a i když chtějí majitelé třeba krásné dřevěné schody, je hold třeba něco obětovat a většinou to bývá právě toto, a to jsou schody. Udělají se tedy betonové nebo kovové, které se při chození nemohou poškodit.

kované zábradlí

Později se třeba obloží. Většinou se už dělají schody samonosné, to znamená, že nejsou zděné a je pod nimi prostor, který je možno využít. Právě proto se takové schody dělají. Je to hezčí a pod nimi se může prostor nějak využít. Je to velmi příjemné, když pod schody můžete umístit cokoliv. Někteří si ale nechají schody zazdít, protože chtějí mít jistotu, že schody nespadnou, když jim někdo udělá schody špatně. Pak je také důležitá volba zábradlí, někteří ho nemají, ale pro bezpečnost je to lepší. Může být třeba kované zábradlí Fa-havlicek.cz, které je kouskem mistrovské práce z kovářské dílny a rozhodně ozdobí naprosto každé schodiště.