Proč stále více lidí nakupuje v second handech?

25. 10. 2022 0 Comments

Co to vůbec second handy jsou? Jedná se o obchody, které mají v nabídce velmi levné oblečení. Jeden kousek tu průměrně stojí jen pár desítek korun. A nejenom oblečení. Zpravidla tu najdete i kabelky, boty, různé doplňky a v některých případech i textilie do domácnosti a třeba hračky pro děti. Záleží obchod od obchodu. Zboží je tak levné z toho důvodu, že je již použité. Většinou ale i tak bývá ve velmi dobré kvalitě a dá se klidně ještě nějakou dobu nosit.

Zatímco někdo by do second handu nikdy nevkročil, spousta lidí nakupuje výhradně v těchto typech obchodů. Co je k tomu vede?

oblečení

Samozřejmě, jedním z hlavních faktorů je vidina ušetřených peněz. V dnešní době je všechno poměrně drahé a oblečení není výjimkou. Rostou ceny energií a tím se nevyhnutelně i zdražuje cena čehokoliv, včetně textilu. Second hand je tedy skvělou možností, jak ušetřit nějakou tu korunu. Pokud ale potřebujete ušetřit na oblečení a v second handu neseženete zrovna to, co potřebujete, můžete šetřit i jiným způsobem. Například e-shop s oblečením About you má pro vás About you slevový kód 35.

Dalším důvodem oblíbenosti second handů je originalita. Zatímco v běžných oděvních řetězcích najdete jeden kousek oblečení v deseti velikostech a dvou dalších barvách, v sekáčích se vám tohle nestane. Můžete tedy tvořit originální outfity, jaké nikdo kolem vás nebude mít.

oděvy

Důvodem, který se stává čím dál častější, především u mladé generace, je ekologie. Každý dnes už ví, že výroba oblečení za sebou zanechává velkou ekologickou stopu. Tím, že nakupujeme v second handech se nám daří tuto stopu snižovat, jelikož jeden kousek oblečení je využíván opakovaně a když ho majitel nechce, místo na skládku udělá ještě někomu radost.

Zkuste se poohlédnout po second handech ve vašem okolí a uvidíte, že možná budete překvapeni, jaké skvělé kousky seženete.