Proč si vybrat zábradlí z nerezové oceli

27. 9. 2022 0 Comments

Přežije https://www.spszengrova.cz/texty/texty/TEK/Drsnost_povrchu.pdf vás

Nerezová ocel vystavená povětrnostním vlivům přežije v podstatě vše a ublíží jí snad jen velmi hrubé násilí, kdy ji někdo záměrně rozřeže, rozbije kladivem nebo ji nechá přejet tankem či podobným pásovým vozidlem. S trochou nadsázky jsme tu naznačili, že nerezové zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-nerezova můžete umístit na venkovní terasu nebo balkon či lodžii a i po mnoha letech bude vypadat, jako nové.

Nekoroduje

Tato vlastnost je snad každému zřejmá už podle samotného názvu, ovšem raději ji připomínáme, aby neměl někdo z vás tendenci zbytečně se stresovat kvůli tomu, že zábradlí není dosud opatřeno nátěrem. Natírat zábradlí z nerezu nebývá zvykem, a pokud vám vyhovuje jeho přirozená barevná struktura, ponechte ji v této podobě.

zábradlí z nerezové oceli

Nepraskne pod vámi

Některá zábradlí po mnoha letech mohou být nebezpečná a prolomit se pod vámi, což je případ zejména masivního dřeva, neošetřeného vůči povětrnostním vlivům. Zábradlí z nerezu se pod vámi neprolomí, protože nerezová ocel nemá tendenci křehnout a lámat se podobně, jako např. některé výrobky z plastu.

Vypadá k světu

Výrobky z nerezu mohou být velmi elegantní a u zábradlí tato vlastnost zvláště vyniká v kombinaci se sklem, dřevem a pastelově zbarvenou omítkou. Můžete se o tom přesvědčit na některých záběrech z Internetu, kde je zábradlí kombinováno s dalšími stavebními prvky rodinných domů, rekreačních chat, hotelů, penzionů a dalších staveb v podobném duchu.

nerezové zábradlí

Není to chromovaná ocel, ale chromniklová

Možná, že se vám také přihodilo, že jste si zakoupili koupelnové doplňky, např. držák na mýdlo a věšáky na ručníky v domnění, že jde o nerezovou ocel, a výrobky začaly po určité době korodovat. Pokud jste byli nepříjemně překvapeni, pravděpodobně jste přehlédli etiketu, anebo jste se nechali napálit, poněvadž šlo o běžnou konstrukční ocel pouze na povrchu potaženou chromem – chromovanou. Nerezové zábradlí však chromované není, nemusíte mít tedy obavy, že by se vám chromová vrstvička časem odloupla a zábradlí začalo rezivět. Mimochodem, chrom je také součástí nerezové oceli, ale nikoli jen na povrchu, nýbrž jde o legující prvek, jakožto součást krystalické kovové mřížky ocelové slitiny.