Proč raději postavit dům typu bungalovu

20. 11. 2022 0 Comments

Nemusíte uklízet tolik pokojů

Pamatujete se na legendární snímek s názvem „Kulový blesk“ z roku 1978? V jednom z dialogů s operním pěvcem Mistrem Bílkem se tam objeví moudrá poznámka, že stěhování do menšího bytu přináší jisté výhody, kdy není nutné uklízet tolik pokojů.

dívka u krbu

Toto si lépe uvědomí zejména lidé skromní, co žijí v malých městských bytech, a je to příznačné i pro majitele bungalovů I. Jestliže totiž máte obytný prostor zařízený zejména prakticky a nevyužíváte jej jako skladiště, pak to s úklidem bude velmi snadné. Jinými slovy, k čemu vám budou dvě koupelny, čtyři umyvadla a tři další velké místnosti, když žijete sám, a spolu s vámi sdílí byt maximálně váš pes a akvarijní ryby?

Méně protopíte

Patrové objekty mívají vyšší náklady na vytápění už jen proto, že teplý vzduch stoupá vzhůru, a aby se prohřála i spodní část domu, musíte více protopit. V bungalovech je topení úspornější, a zvláště tam, kde se jedná o objekty nízkoenergetické – dobře zateplené, s topením v podlaze a s vytápěním dřevem v krbových kamnech s výměníkem.

dům v krajině

Lépe vypadá

Bungalovy jsou oblíbenými objekty pro pronájem v přímořských letoviscích. Lidé si je oblíbili také proto, že jsou nízké, snadno je přehlédnete a je odtud také lepší výhled například přímo na moře. Mezi bungalovy si také nepřipadáte stísněně, což bývá naopak případ výškových budov hotelových komplexů. Čím vyšší domy kolem vás, tím více vám ubírají přirozeného světla a uzavírají prostor, takže se pak nelze divit, že tu lidé mnohdy propadají depresím. Toto je častý případ městských čtvrtí s mrakodrapy.

Domy typu bungalovů mají na psychiku mnohem lepší vliv, než patrové domy, jsou více přátelské a lidské a mnohem lépe zapadají do zahradního pozemku. Zároveň je i snazší jejich údržba, např. čištění střešní krytiny a okapů od nánosů bahna, prachu a listí.