Podnikání má být ziskové

24. 10. 2022 0 Comments

Podnikatelé, OSVČ a firmy jsou tu stoprocentně od toho, aby jejich příjmy přesahovaly jejich výdaje natolik, že se ze vzniklého zisku podaří zaplatit jak provozní náklady, tak i živobytí všech, kdo jsou na takovém podnikání existenčně závislí. Soukromé podnikání má tedy být stůj co stůj ziskové. Protože když tomu tak není, nemá to v podstatě žádný smysl a mělo by se s tím skončit.

Ovšem podnikatelé, kteří jsou schopní, se svým byznysem jen tak nekončí. Nejprve udělají pro jeho záchranu vše, co se udělat dá, a až když všechno selže, vyhlašují případný bankrot. A dokud se to nezkusí zachránit aspoň s pomocí půjčky, nevzdávají to.

finanční růst

Jenže kde sehnat podnikatelskou půjčku, když to jde s takovým podnikáním zrovna od deseti k pěti, případně dokonce k nule a do mínusu? To se potom banky těžko přesvědčují, aby do něčeho takového vložily peníze. Protože banky pochopitelně nerady riskují a nepůjčí jen tak někomu, kdo by jim už potom nemusel nic z toho půjčeného splatit.

V bankách se tedy prověřuje jak výše příjmů žadatelů a jejich daňová přiznání, tak i to, co mají tito zaznamenáno v registrech dlužníků. A když je tu objeveno něco, co vyvolává pochybnosti, je po nadějích, že by byla půjčka schválena.

eura a dolary

Ale podnikatelé v problémech by neměli rezignovat ani v takové chvíli. Protože i pak se ještě může řešení najít. Když totiž mají aspoň nějaký nemovitý majetek, jímž podnikatelé většinou oplývají, je tu možné získat i pomoc od nebankovního sektoru, která je dokonce ještě snáze získatelná než půjčky bankovní. Taková nebankovní hypotéka americka-nebankovni-hypoteka.cz totiž závisí jenom na tom, může-li se za ni podnikatel zaručit zástavou nemovitosti. A když se tu zaručí splácení právě takovým majetkem, není problém zde půjčku dostat. A použít ji pro žádoucí zvelebení firmy a opětovný restart podnikání, které by se bez pomoci možná už nevzpamatovalo.