Počítač

1. 3. 2022 0 Comments

Počítač je v dnešní době součástí každých domácností, prací, úřadů a obchodních center. Kamkoliv kam zajdete určitě potkáte počítač či jiné obdobné chytré zařízení (nepočítejme mobily). Doba jde dopředu a sním i technologie, která se rozrůstá čím dál víc a rychleji. Vyvíjejí se nové počítače, mobily, konzole ale i roboti, kteří určitě v budoucnosti budou součástí domácností, restaurací a různých objektů. S počítačem jsou spojeny určité výhody i nevýhody. Výhodou je jeho jednoduchost a rychlost. Má velkou paměť, takže do něj můžete ukládat velké množství důležitého materiálu.

počítač při práci

Na internetu vyhledáte téměř cokoliv do pár sekund. Díky různým programům můžete díky počítači pracovat efektivněji a rychleji! Třeba takový Microsoft Excell, ten vám vytvoří tabulku také do pár sekund, aniž byste museli políčka jednotlivě vypisovat, stačí mu jen zadat správný příkaz. Naopak nevýhodou počítačů je možnost hraní her. Samozřejmě, že nějaké hry jsou naučné a pomáhají rozvíjet mysl, ale v dnešní době existují i hry až “návykové” a takové, které budí v hráči skrytou agresivitu. Mladá generace a děti jsou radši zalezlí doma a hrají na počítači, než aby šli s kamarády ven, protože přece s kamarády si zavolají přes počítač a hru hrají spolu.

počítač Apple

Je to smutné, protože děti a mládež tráví většinu svého času za monitorem než venku, a to má za následek větší ukládání tuků (z nedostatku pohybu), problémy s oči – unavenost, špatné vidění vlivem světla z monitoru, nebo třeba deprese. Mládež se příliš fixuje na počítačové hry, a jakmile se jim ve hře nedaří, jsou naštvaní, emocionálně nestabilní a mnohdy i agresivní – to má za příčinu například rozbití klávesnice nebo sluchátek úderem. Rodiče by rozhodně měli více kontrolovat čas dětí strávený u obrazovek počítače. Počítačové hry mohou být odreagováním, ale mnohdy to snadno přejde v závislost a ani o tom nevíte.