Péče o auto

19. 9. 2022 0 Comments

Není to samozřejmě jen pečování o karosérii, aby na ní nebyl ani flíček a aby se patřičně leskla. Ano, auto by mělo být hezké na pohled, ale také bezpečné. Takže je třeba se skutečně starat. A pokud víme na sto procent, že je vše, jak má být, co se týče třeba motoru a brzd, můžeme se věnovat kráse. Je třeba však mít vždy na paměti, že technická stránka má přednost a je po čertech důležitější. Sebe nablýskanější bourák se špatnými brzdami je k ničemu, a ještě ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu. Ale to není váš případ, že ne? Ticho, pšt, co to slyšíme?? Hm, že by někoho hryzalo svědomí?

disk u auta

Ale k tématu. K nablýskanému vozu patří také kryty kol, které se musí lesknout a oslňovat tak všechny kolem. Takzvané puklice se snad již ani nepoužívají a když tak asi jen na starších typech kol. Dnes je v módě hliník. Cože? Že se odstěhoval do Humpolce? Ach tak. Ne, máme na mysli hliník jako prvek. A právě z něj se vyrábí kryty na kola.

Těmto věcičkám se říká disky a ty mohou být také z plechu. Ovšem my zde budeme mluvit jen o hliníkových. Tedy, takzvaně, alu. Proč? No, ze školy si snad pamatujete, že hliník je latinsky aluminium. Proto také někdy http://voda.tzb-info.cz/provoz-a-udrzba-voda-kanalizace alu disky. A ty, jako každá věc, časem zajdou, ušpiní se a klasická údržba už nepomáhá. Nezoufejte. A neberte do ruky ocelový kartáč, tím si vůbec nepomůžete a jen to zničíte.

auto

Nuže, existuje služba, která se nazývá pískování alu kol. Tedy, ono to asi není moc správně, protože kola jako taková se pískovat nebudou. Pouze ony disky. S nimi vám firma, na kterou se dostanete kliknutím na odkaz, dokáže udělat naprosto neuvěřitelné zázraky. Nebudete věřit vlastním očím, protože povrchová nečistota bude pryč a disky budou jako nové, ne-li ještě hezčí. Pokud již tedy i ty vaše utrpěly nějaké ty šrámy, a pokud už dávno nejsou podle vašich představ, tak určitě služby firmy z webu využijte.