Patchwork – co to je a jak na fo?

20. 9. 2022 0 Comments

V posledních letech jsou ručně vyráběné http://www.pivovar-faltus.cz/rucne-vyrabene-mydlo-v-krabicce výrobky bohužel na ústupu. Obchody jsou plné bytových dekorací vyráběných v obrovském množství a podléhajícím rychle se měnícím trendům moderní doby. Ruční práce se pomalu vytrácí a nahrazuje ji rychlejší a někdy i přesnější práce strojů bez duše. Ale není to škoda? Ve větších městech se sice stále konají několikrát ročně farmářské trhy nebo jarmarku, ale malinké obchůdky prodávající ručně vyráběné suvenýry či zcela běžně užívané předměty jsou téměř pryč. Většina dnešní konzumní společnosti před kvalitou zručných řemeslníků, švadlenek a výtvarníků raději ušetří na sice pěkném, ale většinou ne tolik kvalitním doplňku z běžného obchodu.

Zelená látka

Službu udělá takový výrobek prakticky stejnou, a to že toho vydrží mnohem méně či je při práci na jeho výrobě využita levná pracovní síla dělníků pracujících za špatných a často i nezákonných podmínek na výrobku vidět není. Nyní lze namítnout, že přece nemáte tolik peněz, abyste si celý byt mohli vybavit ručně a kvalitně vyráběných předměty. A co kdybyste si zkusili vyrobit je sami? Velmi oblíbenou aktivitou je stále šití. Ne každý sice dokáže stvořit plesovou róbu nebo vyšít celý ubrus, ale povlak na polštář nebo drobné úpravy oděvů už často takovým problémem nejsou. A pokud sázíte na designové a originální kousky, jistě jste už někdy slyšeli o patchworku.

Barevné látky

Touto technikou lze pomocí sešívání zbylých kousků látek vytvořit nový originální kus, který v obchodě určitě neseženete. Technika není nikterak složitá a určitě ji zvládnete, pokud jen trochu rozumíte jehle a niti nebo v případě větších kusů, šicímu stroji. Velkou výhodu je, že tímto způsobem lze upotřebit zbylé kusy látek, které by jinak skončily v odpadkovém koši za vytvoření nového a jedinečného výrobku. A jestliže látky na patchwork https://www.prima-obchod.cz/produkty/tvoreni-a-aranzovani/patchwork nemáte, některé z eshopu je zařadily do nabídky v mnoha vzorech a barvách, takže nebude problém sehnat alespoň něco do začátku. A třeba se patchwork stane vaší oblíbenou zábavou a rázem tímto způsobem oživíte a rozveselíte celý byt!