Nebezpečné nářadí

18. 9. 2022 0 Comments

Kdyby nebylo mého otce, tak bych vůbec nevěděla, co to znamená tvarová fréza. Tvarová fréza znamená to, když chcete z nějakého materiálu udělat něco , co potřebujete do požadovaného tvaru. Tvarová fréza je pro člověka docela nebezpečná, protože kdyby se třeba náhodou dostala na kůži nebo k ruce, tak to může dopadnout opravdu katastrofálně, taky byste mohli přijít třeba o ruku. Nebo vás to opravdu dokáže hodně zranit. A když tvarová fréza dokáže udělat něco s betonem a dalším pevným materiálem, tak si jistě dokáže představit, jak tvarová fréza může uškodit člověku na zdraví. Proto opravdu není vhodné, aby se k tvarové frézy dostaly malé děti anebo někdo, kdo s tím neumí. Podle mého názoru by s tvarovou frézou mohl používat a pracovat jenom ten, kdo se v tom vyzná. A kdo už s tím pracoval. A pokud má velké zkušenosti.

Něco je i nebezečné.

Není to opravdu jednoduché a není to sranda. Například já sama znám sice tvarovou frézu díky otci, vím tak jak funguje a na co ji používat. Jenomže samozřejmě bych jí nepoužívala nikdy, protože nemám žádnou zkušenost a opravdu se bojím. A taky když se něčeho bojím, tak to ani neumím pořádně držet a nevím, jak s tím pořádně zacházet.

V nářadí se nevyznám.

Navíc tvarová fréza je pro mě taková, že se velmi špatně drží, takže raději si říkám, že tady to nechám pouze odborníkům jako je můj otec. Pracuje s ní už několik let. Taky můj děda se s tvarovou frézou hodně vyzná a taky s ní umí zacházet vážně perfektně. A dříve s tím pracoval hodně, protože měl práci, kde tvarovou frézu využíval opravdu každý den. Děda mi říká, že by tvarovou frézu dokázal používat i ve spaní anebo poslepu, protože už je tak zkušený za ty roky, že už ví, jak tvarová fréza I-nastroje.cz funguje a co všechno umí. A jsem ráda, že máme v rodině tak šikovné může jako je třeba například děda. A vy se vyznáte v nějakých strojích?