Letní koupání

10. 9. 2022 0 Comments

Kdo si kdy pořídil bazén, tak musí uznat, že je to něco jiného než mačkání se na veřejné plovárně, nebo na pláži. Navíc nikdy nemůžete vědět co je ve vodě. Doma máte jistotu, že je voda v perfektním stavu, protože se o ni staráte. Ano, chce to náležitou péči, aby byla vodička jako sklo.

Jak jistě víte, hlavní funkci čističe zastává filtr. Vy, kdo budete teprve bazén kupovat, tak zbystřete pozornost, protože filtr je skutečně tou nejdůležitější součástí čištění vody. Samozřejmě, že jsou ještě další činitelé, ale bazénová filtrace je základ. Zadržuje totiž tu nejhrubší špínu navátou větrem a způsobenou dalšími okolnostmi. Filtrací je několik druhů, ale my se podíváme na tu pískovou. Kartušovové a ty další ponecháme stranou. Písková filtrace je totiž nejprodávanější a nejpoužívanější.

Je to celé založeno na tom, že voda je čerpadlem hnána přes písek, a ten zadržuje ty hrubé nečistoty. Tím se voda filtruje. Totéž se děje u kartušového filtru, ale zde se musí kartuše měnit, a to poměrně často . U pískového filtru tato starost odpadá. Ale ne úplně.

bazén

Ano, i písek se časem zanese a musí se propláchnout. Ovšem není to třeba dělat tak často, jako je tomu u kartuší.

Nu a časem je třeba i písek vyměnit. Nedá se napsat jak často. Záleží to více faktorech, ale berme jako základ, že při běžném provozu to bude každý druhý, nebo třetí rok. Ony se totiž ostré hrany písku obrousí, nebo omelou, jak chcete a tím se filtrační možnosti značně sníží. Starý písek musí pryč a je třeba jej nahradit novým.

Pozor, písek netřeba vyhazovat, klidně s ním můžete třeba vysypat cestičku na zahrádce, nebo jej jinak využít.

čistá voda

Nový písek do filtrace pak zakoupíte u specializovaných prodejců, z nichž jeden je ukryt právě zde, v tomto článku. Stačí když kliknete na odkaz výše a jste na jeho webu. Zbytek už jen a jen na vás. Objednejte si, co je třeba a doma počkejte, až písek dorazí až k vám.