Jak vzniká web

11. 10. 2022 0 Comments

Stavba tohoto fenoménu není vůbec jednoduchou záležitostí. Nedělá to jeden člověk, netrvá to půl dne a nestojí to pakatel. To jsou asi nejvíce rozšířené omyly amatérů a těch, kteří o problematice nemají ani potuchy. Ale to vůbec nevadí, nemůže znát každý člověk všechno. Proto se zde dočtete o tom, jak se tato práce dělá. Pochopitelně ne úplně všechno a už vůbec ne podrobně, protože na to by rozsah článku rozhodně nestačil. Spíše tak jedna celá knihovna. A tím nemyslím dřevěnou v obýváku, ale celou budovu. Nuže, stavba webu začíná zadáním jeho budoucího majitele. On sám buďto přinese návrhy a nápady, nebo si je nechá udělat přímo u firmy, kterou si pro svůj záměr vybral. Tvorba webových stránek Pelhřimov je jednou takovou a je považována za jednu z nejlepších. Její výsledky to dokládají.

hotová stránka

Ale neodbočujme. Když tedy majitel zadá své požadavky, je zpracováno několik návrhů z nich on pak volí ten, který se mu nejvíce líbí a nejvíce mu vyhovuje. Samozřejmě se společně dodělávají další a další drobnosti a jakákoli nová úprava musí být majitelem, nebo raději zákazníkem, schválena. Firma si tedy nedělá web, jak chce, ale řídí se pokyny zadavatele.

stavba webu

Když píši firma, myslím tím lidi, kteří jsou do procesu zapojeni. Není to jeden člověk, ale je jich více, Jeden dělá to, druhý ono. Například designér webu a programátor jsou dva lidé. K nim se váže další spousta jiných, z nichž je nejdůležitější člověk, který ovládá SEO. Nebudeme zde rozebírat, co přesně to znamená, jen ve zkratce napíši, že je to soubor programů, které dobře seřízeny ukážou web na prvních místech ve vyhledávači. Pokud je totiž web někde vzadu, málo lidí se k němu prokliká. Takže je vlastně pro zákazníky v podstatě „neviditelný“, což žádný majitel webových stránek nechce. Takže vidíte, že kolem jedné nebo více stránek je práce až dost a to jsem ještě nezmínil starost o web, když už běží.