Jak se vám doma sedí na koberci

26. 12. 2022 0 Comments

Také alespoň občas, nebo dokonce pravidelně usedáte na koberec, abyste tu relaxovali, provozovali zábavnou činnost nebo pracovali? Někteří lidé si tu připadají více svobodní a nezávislí a mají také větší přehled o tom, co se děje kolem nich. Jestliže si na zemi rozloží pracovní stůl s dokumenty, s notebookem a s dalšími věcmi, je to lepší prostředí, než na stole, i kdyby byl velký a zalomený třeba do L.

detail koberce

Pobyt na podlaze má ještě jednu výhodu, dá se tu rozložit velký podnos s občerstvením a konzumovat jídlo třeba s vašimi přáteli. Na koberci chutná mnohdy víc, než u stolu v kuchyni, možná je to tím, že si tu můžeme sednout do tureckého sedu, pokleknout anebo si třeba talíř podržet pod bradou a opřít se pouze o konferenční stolek.

Koberce jsou báječným útočištěm i pro hraní společenských her. Lidé si tu lépe porozumí, protože si mohou být více nablízku, mohou se k sobě více přiblížit a také se patřičně uvolnit. Na podlaze lze hrát Člověče nezlob se, je možné tu rozložit pexeso, nějaké velkoplošné puzzle a jakékoli další deskové hry. S přáteli si na koberci můžete rozložit mapu a naplánovat tu vaši dovolenou.

obývací pokoj

Koberce by měly být čisté

Jakoukoli aktivitu na koberci byste si ovšem měli odpustit, jestliže mají některou vadu na kráse – buď jsou zašpiněné, nebo zapáchají, anebo obojí.

Koberce se totiž vyznačují v některých domácnostech tím, že jsou podrobovány pouze vysávání sáčkovým vysavačem, ovšem tento postup zdaleka nestačí k důkladnému čištění. Sáčkový vysavač pouze odstraní část nečistot a některé mezi vlákny zůstanou. Situaci komplikují i různé skvrny od jídla, od bot, případně vysypaného substrátu na květiny. Zároveň mohou koberce docela intenzivně zapáchat kvůli žluklému tuku z vaření anebo tam, kde se často chodí naboso či v propocených ponožkách. Tehdy se pak vyplatí zajistit si objednávku firmy, která si poradí s důkladným čištěním a odstraněním nepříjemného zápachu.