Jak se dostat z rozchodu

21. 6. 2022 0 Comments

Pro nikoho není lehké se rozejít. Každý se z toho dostáváme po svém. Někoho to semele úplně na dno a někdo se za pár dní oklepe. A také záleží, jak dlouhou dobu spolu partneři vydrželi. Protože je jasné, že pokud spolu chodíte jeden rok bude pro vás mnohem jednodušší se z rozchodu oklepat. Ale pokud budete spolu v manželském svazku a třeba kolem deseti let může vás doslova rozchod zničit. A ovlivnit po zbytek života. Protože po rozchodu zůstane člověk sám. A prvních pár dní je to určitě moc těžké. Mokré kapesníky všude klem. Rozkoukané filmy, otevřené spousty jídla na zajídání citového traumatu.

rozchod

Miliony myšlenek, které se neustále točí kolem toho, jestli to není přeci jenom vaše vina. Jestli se to nedá nějak vrátit. Že by se přece mohl změnit. Že to bylo jen jednou a podobně. A právě v tuto chvíli si řekněte ne. Musíte si říct, že ano bylo vám určitou chvíli dobře. Ale, že se vám naskytl dobrý důvod, proč ze vztahu odcházíte a snažíte se začít znovu. Že je čas jít dál. A důkladně si připomenout okamžiky, které vás donutily odejít. Uvědomte si chyby, které přispěly ke konci toho vztahu. Prosím poučte se a už nikdy stejné chyby neopakujte v budoucnu. Musíte se smířit s tím, že opravdu nastal konec. Že už se na tom nic nezmění. A ani vy to už nezměníte. Začněte se tedy soustředit na přítomnost a na to, že se musíte stůj, co stůj posouvat kupředu. Za další udržujte si odstup. Určitě není dobré udržovat s dotyčným nějaký kontakt. Pokud to tedy není nevyhnutelně nutné. A nejedná se například o péči o děti.

rozvod

Zrušte kontakty mobilní, zablokujte nebo si ho vymažte z veškerých sociálních sítí. Vyhýbejte se kontaktu. Není vůbec vhodné si připomínat minulost. K čemu by to také bylo? Pořád si znovu ubližovat a otevírat si tím staré rány? Až budete schopni komunikovat pouze na přátelské úrovni kontakt může být. Možná přijdou různé fáze, které povedou se smířením se s rozchodem. Může přijít obrovská vlna zlosti a vzteku. Také to můžete nějaký čas prostě jen popírat a odsouvat hluboko do podvědomí. Ale mějte na paměti, že stejně přijde čas, kdy se s tím budete muset utkat. A je lepší to udělat hned. Neplýtvejte svoji drahocennou energii a posuňte se dál. Udělali jste všechno, co jste mohli. Ve vztahu, ale musí vždy chtít oba. Jakmile druhá strana nechce, nemůžete to změnit. Ani ho nutit. Raději odejděte v čas s hlavou vztyčenou.