Instalatéry pohotovost volejte i při úniku vody

22. 11. 2022 0 Comments

Mnozí lidé mají po ránu špatnou náladu. Bývá to způsobeno například pozdní večeří před spaním, kdy se jídlo dostatečně nestráví a překyseluje organismus, anebo trpí deficitem magnézia a to po ránu vyvolává příliš mnoho stresových hormonů. Ranní stavy depresí a mizerné nálady bývají i u kuřáků, kteří si musí co nejdříve po probuzení zapálit, aby se uvedli do „normálního stavu“. Podobné je to i u konzumentů kávy, kteří bez ranní dávky kofeinu nejsou schopni své tělo nastartovat.

Tito jedinci velice špatně snáší špatné zprávy a jednou z nich může být i zjištění úniku vody v domácnosti. Namísto poklidného a přímočarého řešení, kdy stačí zavolat instalatéra pohotovost, zmateně pobíhají a panikaří, malují si černé scénáře již předem, ačkoli ještě nenastaly, a namísto sebereflexe svádí vinu na ostatní.

instalatér při práci

Snažte se s těmito stavy něco dělat, hledat jejich příčinu a eliminovat ji. Poděkuje vám zejména vaše okolí, vaše rodina i přátelé, a také vaše tělo, které tímto způsobem dostává řádně zabrat. Bude se vám pak také lépe jednat s instalatérskou firmou, když do hodiny na vaše zavolání dorazí, a vy budete muset spolu komunikovat.

instalatérské rozvody

A co se týče samotného úniku vody – s tím si nemusíte dělat vůbec žádné starosti. Chápeme, že to může vypadat hrozivě, ale instalatéři mají dnes vybavení, jimiž detekují místo s neobyčejnou přesností. Odhalí unikající vodu z každého prostředí, ať už vede potrubí mimo zdivo, anebo je uvnitř zdi ukryto pod omítkou. Používají se k tomu dvě velmi přesné metody. První z nich je akustická tyč Hykron, která vám prozradí defekt s přesností lokalizace místa jednoho milimetru, a druhý způsob je formovací plyn, který pronikne i velmi drobnými skulinkami v potrubí a armaturách. Vám pak stačí jen odhalit poškozený prostor na malé ploše a nechat instalatéry závadu odstranit. Řešení problému pak probíhá velice rychle a s minimálními nároky na váš čas i peníze.