Co o vás vypoví dekor skříní na míru

13. 11. 2022 0 Comments

Jedná se o velkou plochu

Vestavěné skříně mohou pokrýt jen část plochy stěny v obytném prostoru, ale také mohou zakrýt stěnu celou, od stropu až k podlaze, a ode dveří k oknu. Tím pádem vám může vzniknout například plocha deseti metrů čtverečních, a to už je pořádně velký kus prostoru. Máte jej pak stále na očích a spolu s vámi případně i vaši hosté, kteří se k vám vypraví na návštěvu.

šaty ve skříni

Vzhled motivu

Když si prohlédnete nabídku běžného nábytku ve specializovaných obchodech, půjde zpravidla o jednobarevné dekory, případně budou imitovat kresbu dřeva. Většina šatních skříní se vyrábí v barvě bílé, šedé, hnědé, a jejich vzájemných kombinací a modifikací. Málokdy se stává (s výjimkou nábytku do dětských pokojů), že byste se tu setkali s barvou růžovou, modrou, zelenou, červenou či žlutou. A je to škoda, protože barvy k životu neodmyslitelně patří, stačí zajít do květinářství nebo do supermarketu do oddělení ovoce a zeleniny, abyste si osvěžili paměť, pokud se vám zdá, že svět je jenom samá šeď a čerň.

ramínka ve skříni

U vestavěných skříní na míru Stěn skříně však řada výrobců počítá s tím, že zákazníky barvy oslovují, a že o ně také žádají. Zároveň je mohou doplnit různými motivy, například květinovými vzory, které mohou být v podobě kreseb, anebo fotografií.

Světlé barvy

Ať už dáte přednost jakýmkoli barvám, vybírejte raději mezi těmi světlejšími. Čím světlejší nábytek, tím více světla vám bude v místnosti odrážet, a nebudete se tu cítit jako v temné kobce. Tmavý nábytek veškerý prostor opticky zmenšuje a v případě, že si pořizujete vestavěnou skříň do místnosti obvyklých rozměrů v bytech či rodinných domech, např. 5 x 4 metry , může vám připadat, že tu na vás všechno padá.

Někteří lidé dokonce volí skříně čistě bílé, tím nic nepokazíte, protože bílá se hodí do každého interiéru a ke všem barvám bytových doplňků.